Eğitim
Okuma Yazma Seferberliğine Mardin’den Destek
  02 Şubat 2018 Cuma , 14:34
Okuma Yazma Seferberliğine Mardin’den Destek
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, şehirde okuma yazma seferberliğine etkin katılım sağladıklarını belirterek, "İlimiz bu konuda örnek çalışmalarıyla takdir topluyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği Mardin'de büyük ilgi gördü. Okuma yazma seferberliğine önemli desteklerden birisini ise Mardin Büyükşehir Belediyesi verdi. Bu konuda sürekli kurslar açan büyükşehir belediye, 1 yıl içinde 200 kadının okuma yazma öğrenmesine vesile oldu. Devam eden kurslar ile tüm kırsal mahallelerde okuma yazma bilmeyen vatandaşın kalmaması hedefleniyor. 

"Önceliklerimiz arasında oldu"

Konu hakkında açıklama yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşi hanımefendinin başlattığı projeye bizlerde çalışmalarımızla her zaman destek veriyoruz. İlimizde büyükşehir belediyesi olarak önemli işlere imza atmaktayız. Birçok farklı konuda hemşehrilerimizin beklentilerini karşılayan bir yapıda işlerimiz sürmektedir. Önem verdiğimiz çalışmalardan birisi ise kadınlarımızın meslek sahibi olmaları ve okuma yazma bilmeyen kadınların okuma yazma öğrenmeleridir. Hükümetimizin ve Cumhurbaşkanımızın da seferberlik ilan ettiği konuda bizler de elimizi taşın altına güçlü bir şekilde koyduk” diye konuştu. 

Yorumlar
Kod: 53U92