Eğitim
Öğrencilerin ‘milli otomobil’ tasarımları görücüye çıktı
  15 Mayıs 2018 Salı , 18:13
Öğrencilerin ‘milli otomobil’ tasarımları görücüye çıktı
MEB tarafından, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen ‘Bir Düşün Sen’ adlı yarışmada dereceye giren ve aralarında milli otomobilin de bulunduğu milli ulaşım teknolojilerine yönelik tasarımların yer aldığı sergi açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce düzenlenen ve öğrencilerin milli otomobil, milli kara toplu taşıma ulaşım aracı, milli raylı taşıma ulaşım aracı, milli hava ulaşım aracı, milli deniz ulaşım aracı tasarımlarının yarıştığı yarışma sergisinin açılış töreni, Meyra Palace Otel'de yapıldı.

MEB Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, öğrencilere, "Hayal kurmaktan, düşüncelerinizi açıklamaktan, hem sınıf ortamında hem okul ortamında asla çekinmeyiniz. Hayal kurun, hayal sizin önünüzü açacak" diye seslendi.

Bir insanın hayatında karşılaşacağı en büyük mucizenin iyi bir öğretmen olduğunu söyleyen Büyük, "Bizim yarınlarımız sizsiniz öğrenciler. Yarınlarımızı resmeden de öğretmen arkadaşlarımız" dedi.

Sergide, öğrencilerin yaşadıkları bölgedeki ulaşım sorunlarına çözüm getiren, var olan veya olmayan alternatif ulaşım araçları ve sistemleri ile toplu taşımaya yeni bakış açısı geliştiren milli ulaşım teknolojilerine yönelik çizdikleri tasarımlar sergileniyor.

Törende, öğrencilere ve danışman öğretmenlerine katılım sertifikası ile birlikte çeşitli hediyeler verildi

Yorumlar
Kod: 85XB5