Eğitim
Kadroya Geçenlerin Maaşlarına İyileştirme
  07 Şubat 2018 Çarşamba , 09:22
Kadroya Geçenlerin Maaşlarına İyileştirme
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamada; doçent kadrosunun kaldırılarak doktor öğretim üyesi kadrolarına geçenlerin maaşlarına iyileştirme yapılacağı belirtildi. Peki maaşlar ne kadar artacak? Ne zaman ödemeler yapılacak?

kamupersoneli.net'in haberine göre;  yardımcı doçent kadrosunun kaldırılarak, doktor öğretim üyesi kadrosuna geçenlerin maaşlarına 100 Türk Lirasının üzerinde iyileştirme yapılacağı ifade edildi. YÖK yetkililerinden gelen bilgilere göre; yardımcı doçentlik kadrosunun yerine ihdas edilmesiyle alakalı olan kanun teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulmasının ardından doktor öğretim üyesi kadrosuna geçeceklerin maaşlarına yönelik kararlar alındığı ifade edildi. Buna göre doktor öğretim üyelerinin maaşlarında iyileştirme yapılacağı ifade edilirken bu rakamın 100 Türk Lirası üzerinde artış yapılacağı belirtiliyor.

Ödemelerin Ne Zaman Yapılacağına Dair Açıklama Yok

Geçtiğimiz günlerde konuşulan konular arasında yer alan öğretim üyelerinin maaşına iyileştirme yapılması bu haberle kesinlik kazandı. Diğer taraftan ödemelerin ne zaman maaşlara yansıyacağı belirtilmezken öğretim üyesi kadrosuna geçeceklerin bu maaştan direkt olarak faydalanabileceği belirtiliyor.

Yorumlar
Kod: NLDSK