Eğitim
Harezmi Eğitim Modeli Eğitici Eğitimi Çalıştayı
  13 Şubat 2018 Salı , 09:46
Harezmi Eğitim Modeli Eğitici Eğitimi Çalıştayı
İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, öğrencinin eğitimin öznesi olması gerektiğini belirterek, "Öznesi olursa her çağı yakalayabilirsiniz" dedi. 

Harezmi Eğitim Modeli Eğitici Eğitimi Çalıştayı, Ataşehir Zübeyde Hanım Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde düzenlendi. Çalıştaya katılan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, buluşların hepsinin toplumun içinde sosyalleşmiş kişiler tarafından ortaya çıktığını belirterek, ''14 ilde başlattığımız model ile bakanlık olarak elimizden geleni yapacağız. Sorun çözmede kıvılcıma ihtiyacımız var. Burada, gittiği yerde modeli uygulayacak olan sizleri kutluyorum'' dedi.

Zihinden Makineye Bilgisayar Bilimi Öğretimi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ise  ''Harezmi eğitim modelinin ilk çıkışı zihinden makineye bilgisayar bilimi öğretimi ve disiplinler arası eğitimdir. Bu bizim için çıkış noktası oldu. Bu yol haritasında, bilgi işlemsel düşünme ve makinesiz bilgisayar bilimi  öğrenimi, programlama öğretim araçlarıyla bilgisayar bilimi öğretimi, disiplinler arası yaklaşım ile bilgisayar bilimleri öğretimi, robotik ve oyunla bilgisayar bilimleri öğretimi, STEM eğitimine farklı yaklaşım ile bilgisayar öğretimi yer almaktadır" ifadelerini kullandı.

Yelkenci, bu eğitim modeli için 14 pilot il belirlendiğini anlatarak, "Öğrenci, eğitimin öznesi olmalıdır, nesnesi değil. Öznesi olursa her çağı yakalayabilirsiniz" diye konuştu. 

Yorumlar
Kod: B81E8