Kültür-Sanat
Gönüllüler Engel Tanımıyor
  21 Kasım 2017 Salı , 12:03
Gönüllüler Engel Tanımıyor
Iğdır'da toplum yararına çalışma yapan üniversite öğrencileri, "Gönül Bağı" projesiyle zihinsel engelli öğrencileri okullarında ziyaret edip, eğitimlerine destek oluyor.

Iğdır Üniversitesi'nde eğitim gören, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Süreyya Sülün Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler, kurumun bir süre önce başlattığı "Gönül Bağı" projesi kapsamında bir araya geldi.

Tamamı gönüllülerden oluşan üniversiteliler, ekonomik durumu iyi olmayan zihinsel engelli öğrencilere yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla çalışma başlattı.

Gençler, bu çerçevede engelli öğrencileri okullarında ziyaret edip, eğitimlerine destek olmak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Üniversiteliler, pasta kesip öğrencilerle sohbet ediyor, onlara çeşitli hediyeler dağıtıyor. 

Bu kapsamda köyleri ziyaret ettiklerini belirten KYK Süreyya Sülün Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Tuğba Cengiz, "İhtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulunuyoruz, şehit yakınlarını ve engelli vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Amacımız yurtlarımızda kalan öğrencilerimizi, devletimize ve milletimize yararlı bireyler haline getirmek." dedi. 

Her eğitim öğretim yılında bu şekilde birçok faaliyeti hayata geçirdiklerini anlatan Cengiz, bir süre önce sosyoekonomik durumu iyi olmayan zihinsel engelli öğrencilere yönelik de çalışma başlattıklarını ifade etti.

Cengiz, "Gönül Bağı Projesi ile dezavantajlı bir sınıfta öğrenim gören öğrencilerimizin, öğrenimlerinin kolaylaştırılması adına, görerek daha iyi öğrenecekleri çalışmalar yapıyoruz. Bu etkinliğin dezavantajlı öğrencilerimize faydalı olacağını düşünüyoruz." diye konuştu. 

 

Yorumlar
Kod: 74WA4