Eğitim
Emekli Öğretmenler Geri Dönüyor
  20 Şubat 2018 Salı , 12:55
Emekli Öğretmenler Geri Dönüyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘okuma yazma seferberliği’ çerçevesinde emekli öğretmenler yeniden görev alacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘okuma yazma seferberliği’ Giresun’da tanıtıldı. Giresun’da okumaz yazma oranının yüzde 94.4 olduğunu belirten Vali Harun Sarıfakıoğulları, Türkiye ortalamasında 2 puan geride olduklarını ifade etti.

“Emekli öğretmenler geri dönüyor”

Projenin Milli Eğitim Bakanlığı üzerinde yürüyeceğini belirten Vali Sarıfakıoğulları, proje kapsamında emekli öğretmenlerinde derslere gireceğini söyledi.

Sarıfakıoğulları, “Hem aktif olarak görev yapan öğretmenlerimizden istifade edeceğiz, hem de emekli öğretmenlerimizden, emekli ilköğretim müfettişlerimizden, Türkçe ve Edebiyat bölümlerini bitirmiş olan arkadaşlarımızdan bu konuda yaralanabileceğiz” ifadelerini kullandı.

“Muhtarlardan, Tarım Müdürlüklerine kadar herkes projeye dahil”

“Alanın geniş olması hem her noktaya ulaşma adına iyi bir alt yapı sağlayacak elimizi kolaylaştıracak” diyen Sarıfakıoğulları, “Gerek sizler basın olarak gerek köylerimizde, mahallerimizde muhtarlarımız, gerek camilerimizde imamlarımız, öğrencilerimiz, sosyal dayanışa vakfımız, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerimiz aracılığı ile bütün hedef kitlemize ulaşmayı arzu ediyoruz. İnşallah bu kampanya çerçevesinde katılanlara armağanlarda vereceğiz, bu armağanlar ihtiyaçları gözönünde bulundurarak okuma yazma kampanyasına katılan hemşehrilerimize verilecek” diye konuştu.

"Süratle inşallah genişleyeceğini umuyoruz"

Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ise projenin duyulması ile taleplerin gelmeye başladığını belirterek, şu an 5 Mart’ta başlaması gereken kurslara erken başladıklarını söyledi. Şu an itibariyle Giresun merkez ilçede 98 okuryazarlığı olmayan vatandaşın kurslara başladığını kaydeden Akkurt;

“Kampanyayı duyar duymaz bizlere müracaat eden vatandaşlarımızda oldu. Belki geçmiş kampanya döneminde bu kadar aktif değildi; ama şu anda BİMER üzerinden biz böyle bir okuma yazma kampanyası duyduk okuma yazma kursuna katılmak istiyoruz şeklinde müracaatlarda gerçekleşti. İlk etapta merkez ilçemizde 98 okumaz yazmaz vatandaşımızı kurslarını başlattık. Süratle inşallah genişleyeceğini umuyoruz. En geç 5 Mart’ta kurslarımız başlamış olacak birinci kademe okuma yazma kurslarımız 120 saat sürecek ve 15 Mayıs’a kadar bitmesini planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Kod: KIAOH