Eğitim
"Dilimiz Kimliğimizdir" Ödülleri Fen Lisesine
  19 Şubat 2018 Pazartesi , 10:16
"Dilimiz Kimliğimizdir" Ödülleri Fen Lisesine
Ülke çapında başlatılan "Dilimiz Kimliğimizdir" kompozisyon ödüllerinde Kırıkkale birinciliği ve üçüncülüğünü Kırıkkale Fen Lisesi öğrencileri aldı.

2017 yılı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Türk Dil Kurumunun öncülüğünde yurt çapında gerçekleştirilen "Dilimiz Kimliğimizdir" kompozisyon ödüllerinin kazananları belli oldu. Yarışmada Kırıkkale Fen Lisesi’nden Eylül Yaren Kuku Kırıkkale birincisi, Kübra Altınok Kırıkkale üçüncüsü oldu.

Yarışmada derece yapan öğrencilere kitap ve para ödülünün yanı sıra Türk Dil Kurumu ve Millî Eğitim Bakanlığı imzalı Katılım Belgesi gönderildi. Katılım belgeleri, okul müdürü Nusret Kılıç tarafından öğrencilere takdim edildi. Kılıç, öğrencileri bu başarılarından dolayı tebrik etti.


Düzenlenen “Dilimiz Kimliğimizdir” başlıklı ortaöğretim öğrencileri arası Türkçeyi Doğru ve Güzel Kullanma Makale ve Deneme Yarışması, sanatın gücüyle Türk dilini daha verimli kılmak ve geniş kitlelere yaymak, Türk dilinin son yüzyılda geçirdiği değişimler sebebiyle yaşanan kimi olumsuzluklara kamuoyunun dikkatini çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak özellikle yeni kuşakların doğru Türkçe ile iletişim kurmalarını teşvik etmek hedeflerine sahip. 

Yorumlar
Kod: A7YD7