Eğitim
Anaokulu Öğrencilerinden "Zeytin Dalı Harekatı"na Destek
  02 Şubat 2018 Cuma , 15:45
Anaokulu Öğrencilerinden "Zeytin Dalı Harekatı"na Destek
Ankara'nın Çubuk ilçesinde anaokulu öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), terör örgütlerine karşı Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev alan askerler için atkı bere ve eldivenlerden oluşan paketler hazırladı.

Çubuk Başakpınar Kreş ve Anaokulu öğrencileri harçlıklarıyla aldıkları atkı, bere ve eldivenler ile ailelerince kaleme alınan duygularını yansıtan mektupları harekâta katılan askerlere ulaştırılmak üzere Çubuk Terör Mağdurları Derneği’ne teslim etti.

Daha sonra öğrenciler dernek binasındaki Türk bayrağı ve ilçedeki şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı köşede Mehmetçik için İstiklal Marşı okudu, asker selamı verdi.

“Özellikle çocuklarımızın desteği çok anlamlı”

Yapılan destekten dolayı öğrencilere okul idaresine teşekkür eden Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan ise Türk Devleti'nin, TSK'nin çok güçlü olduğunu vurguladı.

Yapılan dualarla ve anlamlı manevi desteklerle TSK'nin çok daha güçlendiğine işaret eden Avan, "Askerimizin yiyeceğe, gıdaya, giysiye ihtiyacı yok. Ancak bizim yaptıklarımız onlara manevi bir güç vermek için. Özellikle çocuklarımızın desteği çok anlamlı. Çok duygulandık. Bu yaşta çocuklar bunları düşünüyorsa Allah'ın izniyle bu ülke yıkılmaz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Kod: OLDSL