Eğitim
Açıköğretimde Kayıt Yenileme Ne Zaman Başlıyor?
  09 Şubat 2018 Cuma , 12:25
Açıköğretimde Kayıt Yenileme Ne Zaman Başlıyor?
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2017-2018 öğretim yılı bahar dönemi kayıtlarının başlamasına az bir zaman kaldı. Kayıtlar hangi tarihler arasında yapılacak ve başvuruda dikkat edilecekler neler?

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri, 12 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayıp, 23 Şubat 2018 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Önemli Uyarılar

✸Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyeceklerdir. Kayıt yenileme işlemi, Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.

✸23 Şubat 2018 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

✸23 Şubat 2018 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

✸Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

Yorumlar
Kod: 52U82